Auta używane z gwarancją – czy warto je kupić?

Marzenie o luksusowym samochodzie klasy premium może być nieco łatwiejsze od spełnienia, jeśli swoją uwagę skierujesz w stronę używanych modeli. Co ważne – pojazdy dostępne na rynku wtórnym wcale nie muszą budzić Twoich podejrzeń. Przykładem jest autorski program „Mercedes-Bez Certified – Samochody Używane” oferowany przez niemieckiego producenta i jego dealerów w Europie. Marka oferuje swoje samochody z gwarancją, udokumentowanym przebiegiem oraz w pełni potwierdzoną historią serwisową.

Program Certyfikowanych Samochodów Używanych – jak to działa?

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby na własną rękę przeglądać ogłoszenia motoryzacyjne w celu wyboru odpowiadającego Ci modelu samochodu od prywatnego właściciela. Trzeba jednak liczyć się z tym, że zakup taki obarczony jest często dużym ryzykiem w postaci:

  • możliwych luk w dokumentacji,
  • braku faktycznej weryfikacji przebiegu,
  • niekorzystania z gwarancji serwisowej.

Jeszcze do niedawna właśnie tak wyglądał w Polsce zakup używanego samochodu. W tym kontekście polityka sprzedażowa Mercedesa wyznacza zupełnie nową jakość, w dodatku na bardzo atrakcyjnych warunkach dla kupującego. W ramach programu renomowani dealerzy niemieckiego producenta w swoich salonach oferują certyfikowane samochody używane. Mają one gwarancją serwisową i w pełni potwierdzoną historię.

Jaki pojazd wybierzesz w ramach programu?

Sprzedawane auta nie mogą być starsze niż 6 lat od daty pierwszej rejestracji, a licznik przejechanych kilometrów nie może przekraczać 150 000 km. Dzięki temu, kupując używanego Mercedesa w ramach programu, klient zyskuje pewność, że auto jeszcze przez wiele lat będzie nadawało się do eksploatacji. Mało tego – każdy samochód przed uzyskaniem certyfikatu poddawany jest rygorystycznym testom w zakresie sprawności i bezpieczeństwa. Sprawia to, że do sprzedaży dopuszcza się wyłącznie te modele, które spełniają odpowiednie normy.

Finansowanie w ramach programu

Kolejną zaletą skorzystania z programu certyfikowanych samochodów używanych są szerokie możliwości w zakresie finansowania. Dealerzy oferują możliwość kupna wybranego modelu:

  • za gotówkę,
  • na kredyt,
  • w ramach leasingu,
  • czy coraz popularniejszego długoterminowego wynajmu z możliwością wykupu.

Szczególnie interesująca może być również dla wielu kierowców opcja przekazania swojego dotychczasowego pojazdu w rozliczeniu. Możliwość ta dedykowana jest posiadaczom aut wszystkich marek.

Kompleksowa obsługa serwisowa

Zakup używanego auta z gwarancją to również dostęp do szerokiej gamy usług serwisowych – zarówno w ramach gwarancji, jak i serwisu pogwarancyjnego. Dzięki temu, że program Mercedesa wdrażany jest na terenie całej Europy, skorzystanie z pomocy w ramach umowy nie będzie problemem niezależnie od tego, w jakim kraju przytrafi nam się usterka lub awaria. Oprócz szerokiej palety napraw i usług, istnieje również możliwość skorzystania z samochodu zastępczego na czas serwisowania własnego pojazdu.

8 salonów w Polsce oferuje certyfikowane Mercedesy z gwarancją

Obecnie, możliwość nabycia samochodu z certyfikatem i gwarancją daje 8 tego typu salonów w kraju. Używane auta z gwarancją dostępne są między innymi w Mercedes-Benz Duda-Cars Poznań. Można jednak spodziewać się, że liczba sprzedawców oferujących certyfikowane Mercedesy z gwarancją, będzie się powiększać.

Podsumowanie

Interesujący Cię model używanego Mercedesa można wyszukać także online za pośrednictwem specjalnej wyszukiwarki samochodów na oficjalnej stronie www.merdcedes-benz.pl. Z całą pewnością, warto zainteresować się ofertą używanych samochodów z certyfikatem i gwarancją serwisową. Kupując auto w ramach programu, zyskujesz pewność pojazdu sprawdzonego i bezproblemowego. Zarówno jeśli chodzi o sprawność, jak i bezpieczeństwo jazdy!