Na co zwrócić uwagę szukając pokrowców samochodowych

Pexels / Pixabay

Gdy kupimy nowy samochód warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu nowych foteli samochodowych. W tym celu warto zdecydować się na zakup również nowych pokrowców samochodowych. Warto jednak zastanowić się jakie powinny one mieć parametry, z czego powinny być wykonane. Pokrowce milex samochodowe powinny chronić i upiększać wnętrze naszego samochodu. Warto więc zastanowić się nad kilkoma parametrami, które powinny być w pokrowcach, o zakupie których myślimy.

Z czego powinny być wykonane i jak powinny nam służyć

Przede wszystkim powinny być wykonane z wysokiej jakości skóry lub eko-skóry. Na naszym rynku pojawia się wiele pokrowców samochodowych wykonanych z eko-skóry, które mają podobną strukturę do prawdziwej skóry. Warto o nich pomyśleć, ponieważ są świetnie wykonane i w dodatku mają specjalny system, ponieważ w całości laminowane są 3mm pianką poliuretanową, zapobiegającą przesuwaniu się pokrowców względem foteli. Ponadto elastyczny materiał na tylnej części pokrowca laminowany jest pianką o grubości 2mm. Pokrowce w standardzie posiadają certyfikowany szew AIRBAG. Dzięki niemu przystosowane są do samochodów zarówno z bocznymi poduszkami powietrznymi w fotelach, jak i do standardowych siedzeń. Dzięki zastosowaniu specjalnego szwu, zakrywają fotele w całości nie zakłócając pracy AIRBAG-ów. Oczywiście rozwiązanie to jest wielokrotnie przebadane oraz certyfikowane.Badania potwierdzone certyfikatem bezpieczeństwa zostały wykonane przez Przemysłowy Ośrodek Motoryzacji (PiMOT) z siedzibą w Warszawie,który zatwierdził bezpieczeństwo produktu, wydając certyfikat bezpieczeństwa “B”.
Jak widać materiał z którego zostały wykonane pokrowce w wyjątkowy sposób powinny chronić nasze fotele w trakcie użytkowania samochodu. To bardzo ważne, żeby odpowiednio zabezpieczyć fotele samochodowe przed przetarciami, uszkodzeniami i plam, które ewentualnie mogą pojawić się na naszych fotelach. We wszystkich tego typu przypadkach ważna jest dokładna ochrona naszej tapicerki. W końcu potem trudno odwrócić przykre wydarzenia.