Dlaczego zabudowa busa to dobra inwestycja? Dowiedz się!

Zabudowa busa to coraz częstsza metoda na uniknięcie szkód wynikłych z eksploatacji pojazdu, a dokładniej jego przestrzeni ładunkowej. Dlaczego warto zainwestować w zabudowę busa i jakie korzyści z tego wynikają? Sprawdź!

Zabudowa busa uchroni Cię przed kosztownymi naprawami

Kiedy kupujemy tzw. dostawczaka, to jest on nabywany ze świadomością, że będzie służył celom zarobkowym. Auta te najczęściej wożą rozmaite ładunki, dlatego odpowiednio przystosowana przestrzeń ładunkowa jest ważna. Zabudowa busa pozwala na odpowiednie pokrycie jej przestrzeni. W zależności od technologii i zapotrzebowania ze strony właściciela pojazdu, może być ona minimalistyczna, np. zabezpieczneie tylko podłogi wdoodporną i antypoślizgową płytą, lub pełna, czyli taka z pełnym zabezpieczeniem podłogi, ścian i sufitu.

Zabudowa busów pozwala nam w ten sposób uniknąć uszkodzeń wewnątrz pojazdu. Antypoślizgowe płyty mają za zadanie uniemożliwić przemieszczanie się ładunku, który sam w sobie może ulec uszkodzeniu, przy np. gwałtownym hamowaniu lub ostrzejszych zakrętach. W takim wypadku narażone są również ściany tzw. paki. Dlatego warto pomyśleć nad zabezpieczeniem również tej części busa. Oczywiście należy w tym uwzględnić również ścianę grodziową.

Zabudowa może zwiększyć funkcjonalność przestrzeni ładunkowej

Pusta paka jest mało funkcjonalna. Odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni może to zmienić.

W tym wypadku często spotykana jest warsztatowa zabudowa busa. Pozwala ona na zamontowanie szafek, półek oraz innych rozwiązań przydatnych w branżach typu budownictwo, serwis hydrauliczny, itp.

Tego typu zabudowa busów zwiększa funkcjonalność pojazdu, ponieważ w ten sposób otrzymujemy mobilny warsztat. Taką zabudowę busów realizuje np. DD Zabudowy – firma która specjalizuje się w zabudowach busów od wielu lat, a na swoim koncie ma wiele realizacji usługi.

Zabudowa busa może też po prostu zwiększyć jej funkcjonalność użytkową, bez konieczności tworzenia z auta warsztatu na kółkach.. Zamontowanie specjalnych listew pozwalających przypiąć pasy transportowe, uchwyty transportowe, także poprawi nie tylko bezpieczeństwo przewożonych obiektów, ale także ułatwi zorganizowanie przestrzeni.

Zabudowa busów – gdzie warto się zgłosić?

Wybierając wspomnianą firmę DD Zabudowy, odległość nie jest problem. Oferują dojazd i montaż na miejscu w każdym regionie polski. Dodatkowo na ich stronie można zobaczyć jak wygląda finalna zabudowa busa. Z racji, iż wiedzą jak ważna jest precyzja, ich zabudowy są dopasowane do konkretnych modeli samochodów.