Pies w domu – o czym warto pamiętać?

Mabuya / Pixabay

Pies jest uznawany za doskonałego towarzysza. W przeciwieństwie do wcześniejszych czasów wiele osób oczekuje obecnie przyjaznego psa, który nie będzie miał w sobie zbyt dużo łowczego instynktu. Czy można mieć pewność, że wybrany pies będzie dobrym wyborem do mieszkania lub domu?
Przed wyborem psa należy pamiętać, że bez względu na rasę zwierzę to wymaga spacerów i to nawet kilka razy dziennie. Tylko niektóre psy (zazwyczaj niewielkich ras) mogą przyzwyczaić się do używania kuwety. Ponadto konieczne jest zwykle zabrania psa na dłuższy spacer przynajmniej raz dziennie w celu zachowania jego kondycji.

 

To, jak bardzo wymagający będzie pod tym względem pies zazwyczaj zależy nie tylko od jego rasy, ale także charakteru.
Informacje o psach można obecnie znaleźć w wielu miejscach. W przypadku psów rasowych podstawowe wiadomości zawarte są w atlasach. Aby dowiedzieć się czegoś więcej można sięgnąć do specjalistycznych książek lub skorzystać bezpośrednio z informacji hodowcy danej rasy lub dotychczasowego opiekuna zwierzęcia. Informacji warto jest zasięgnąć zanim jeszcze dokona się zakupu, adopcji lub przygarnięcia psa pod swój dach.