Przygotowanie samochodu na zimę.

avtoritetkhv / Pixabay

Każdy właściciel samochodu chce uniknąć nieprzewidzianych wydatków. Na bieżąco kontrolujemy wszelkie płyny eksploatacyjne, lokalizujemy i usuwamy drobne usterki, dbamy o prawidłowy stan ciśnienia w ogumieniu. Z racji zbliżającej się zimy wszyscy myślą o wymianie opon na zimowe. Stacje wulkanizacyjne przeżywają prawdziwe oblężenie, kolejek nie widać końca. Ale zbliżająca się zima to nie tylko obowiązek wymiany opon. Nasz samochód jest wystawiony na szereg niesprzyjających warunków. Warto zabezpieczyć gumowe uszczelki naszego auta przeznaczonymi do tego środkami, wymienić pióra wycieraczek, wymienić płyn do spryskiwaczy na taki, który jest odporny na niskie temperatury.

 

Po przyjściu pierwszych śniegów powinniśmy dbać o podwozie i karoserię naszego auta gdyż sól używana do posypywania dróg ma na nie destrukcyjny wpływ. Warto przed sezonem zimowym ocenić stan naszego akumulatora. Jego sprawne działanie w dodatnich temperaturach nie gwarantuje bezawaryjności. Nikt nie chce chyba zostać unieruchomiony mroźnym rankiem w drodze do pracy.
Tyczy się to głównie posiadaczy samochodów z silnikiem Diesla które wymagają większego prądu rozruchowego. Wymiana akumulatorów w Krakowie nie kosztuje zbyt wiele i głównym wydatkiem jest sam akumulator. Warto celować w trochę droższe produkty, które zapewnią nam długą i bezawaryjną pracę.