Jakiego quada wybrać?

rihaij / Pixabay

Niegdyś quady były przeznaczone do przemierzania trudnych terenów, a dziś rozpowszechniły się tak bardzo, że ofiarowane są nawet dzieciom z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Podróżowanie po bezdrożach, parkach, lasach, skwerach to wiele frajdy i niezwykła atrakcja dla wszystkich fanatyków mocnych wrażeń. Coraz częściej, na tą formę wypoczynku decydują się osoby żyjące w miastach, dla których tereny zielone to odskocznia i miłe urozmaicenie. Pytanie tylko, który quad będzie najlepszy, czyli jak dokonać najlepszego wyboru podczas zakupu dwuśladu?

Dobry zakup jest możliwy tylko wówczas, kiedy przemyślimy najważniejsze dla nas kwestie. Tutaj kryteriów wyboru jest wiele, a na pytanie zawarte w tytule nie ma jednej i uniwersalnej odpowiedzi. Grunt, aby postawić na maszynę, które psuje się sporadycznie i daje nam wiele satysfakcji z jazdy.

Zakup quada – główne czynniki wyboru

Na samym początku zastanów się jaki typ napędu będzie najlepszy. Na rynku dostępne są modele napędzane na cztery koła lub tylko na tylną oś. Drugi z wymienionych typów jest przeznaczony dla amatorów, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w jeździe. Warto dodać, że napęd na tył nie nadaje się na wszystkie rodzaje nawierzchni, więc ryzykowne jest zapędzać się nim w wysokie góry. Napęd na cztery koła przeznaczony jest do jazdy przez bardziej zaawansowanych kierowców i na trudniejsze tereny. Quady z takim napędem nazywa się przeprawowymi. Innym kryterium wyboru jest oczywiście cena i przeznaczenie. Najtańsze są quady dla dzieci, które są małe i mają małą pojemność silnika. Większe maszyny to analogicznie większa cena, ale także większe możliwości. Nie warto oszczędzać wybierając quada bo solidne wykonanie, to mniej czasu i pieniędzy, jakie poświecisz na naprawę pojazdu. Warto także zaufać autoryzowanym dealerom, jak na przykład yamaha V2 Opole. Z pewnością fachowa wiedza pracowników pomoże dokonać najlepszego zakupu.

Pamiętaj do tego, że nie istnieją bezawaryjne pojazdy, a trudne warunki klimatyczne wymuszają na quadach występowanie usterek. Najczęściej ulega im układ napędowy, zawieszenie lub silnik bądź układ kierowniczy. Warto wystrzegać się tanich imitacji znanych marek, ponieważ ryzyko wystąpienia awarii jest w nich większe. Quady to maszyny, które wymagają dużej odpowiedzialności i dbałości. Z tego względu po zakupie pamiętaj o pracach serwisowych, które przedłużą żywotność dwuślada.