Zalety akumulatorów marki Varta

Maintenance of the machine. A male car mechanic takes out a battery from under the hood of a auto to repair, charge or replace it.

Bez akumulatora trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie samochodu. Modele gorszej jakości w niespodziewanym momencie mogą przyczynić się do awarii silnika, natomiast urządzenia wykonane według wyższych standardów wręcz przeciwnie minimalizują ryzyko pojawienia się stresujących niespodzianek. Wybór jak łatwo się domyślić jest prosty. Do jakiej kategorii można zaliczyć akumulatory Varta? Jakie są korzyści wynikające z zakupu produktu tej marki?

Akumulator nie należy do grupy urządzeń, które wymieniamy zbyt często. Kupując tego typu wyrób, liczymy że będzie służył nam przez wiele lat, może nawet przez cały okres posiadania auta. Wieloletnia funkcjonalność to z pewnością jeden z ważniejszych atutów cechujących akumulatory AGM Varta, które można znaleźć w wielu sklepach motoryzacyjnych, w tym także w hurtowni Batcar. Technologia AGM zapobiega rozwarstwieniu się elektrolitu, który nie występuje w stanie wolnym, lecz jest umieszczony w specjalnych matach z włókna szklanego. Ten rodzaj akumulatorów marki Varta jest odporny na głębokie rozładowanie, uszkodzenia mechaniczne, intensywne wstrząsy oraz czynniki atmosferyczne. Ponadto mogą one wykazywać się nawet czterokrotnie dłuższym działaniem w porównaniu do wariantów standardowych.

Warto dodać, że konwencjonalne modele, a więc akumulatory kwasowo-ołowiowe reprezentowane przez tę markę również cechują się wieloma zaletami. Jest to m.in. duży wybór pod względem gabarytów i mocy, uniwersalne zastosowanie zarówno do różnego rodzaju samochodów, jak i maszyn, a także szczelna i solidna konstrukcja.

Technologia EFB – czy warto?

Wspomnieliśmy o wyrobach Varta wyprodukowanych według standardowej technologii oraz AGM, jednak producent urządzeń specjalizuje się także w wytwarzaniu akumulatorów EFB, szczególnie popularnych w autach z systemem Start-Stop. Jak mówi pracownik sklepu z akumulatorami Batcar: Akumulatory tego typu mogą mieć nawet dwukrotnie wyższy cykl działania w porównaniu do tradycyjnych urządzeń tej firmy. Sprawdzają się szczególnie w samochodach o dużym zapotrzebowaniu na energię. Ponadto cechują się trwałością i wytrzymałością, szczególnie jeśli mówimy o wariantach wyposażonych w kratkę PowerFrame.

Podsumowując akumulatory Varta niezależnie od technologii produkcji, są urządzeniami trwałymi, solidnymi i uniwersalnymi, dzięki ich zróżnicowaniu pod względem mocy, pojemności i wymiarów.