Jakie auto miejskie wybrać?

Korki, problemy z miejscem parkingowym to część problemów, z jakimi na co dzień spotykają się kierowcy w mieście. Dlatego warto wybrać modele aut do jazdy miejskiej, które ułatwią nam przemieszczanie się po mieście. Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru miejskiego auta.
Samochód do jazdy po mieście powinien być przede wszystkim ekonomiczny, małe auta spalają nawet 5 l na 100 km. Bagażnik o pojemności 100 l wystarczy na pomieszczenie większych zakupów. Długość nadwozia aut miejskich wynosi od 3,5 do 3,7 m. Świetnie, jeśli auto będzie wyposażone w czujniki parkowania, kamera cofania. Kupując auto z rynku wtórnego, musimy uważać na nielegalne techniki stosowane przez sprzedawców. Przed dokonaniem decyzji zakupowej, warto przeprowadzić jazdę próbną, co może zwiększyć szanse wykrycia występujących usterek, o którym nie wspomniał sprzedający.

Ford Fiesta

Ford Fiesta MK7 to jedna z propozycji atrakcyjnego auta miejskiego. Auta z rocznika 2010-2011 możemy kupić w cenie 20 ty złotych. W testach zderzeniowych NCAP uzyskał 5/5 gwiazdek. Jeśli chodzi o spalanie, w autach z najmniejszych silnikiem średnie spalanie wynosi 4,6 l na km. Podczas awarii możemy kupić oryginalne części Ford lub wybrać zamienniki dostępne w sklepach w internetowych.

Nissan Micra K13

To niewielkie auto, które stało się ulubieńcem wielu kobiet. W cenie do 20 tys. złotych możemy znaleźć modela aut z rocznika 2016. To niezbyt drogie aut świetnie sprawuje się podczas jazdy po mieście. Koszty eksploatacji są niskie, awaryjność występuje rzadko, dodatkowo części nie należą do najdroższych. Średnie spalenie wynosi 5 l na 100 km.

Opel Corsa D

Opel Corsa D zadebiutował w 2006 roku, w 2010 przeszedł facelifting. Wnętrza auta jest bardzo przestronne jak na auta z tego segmentu. Samochód posiada bagażnik o pojemności 285 l. Silniki auta dostępne są w wersjach silnikowych o 1.2 o mocy 80 KM. Opel Cora nie należy do awaryjnych aut, jednak posiada pewne wady. Usterki dotyczą głównie korozji, elektroniki.

Mercedes-Benz klasy A 16

To najmniejszy model auta w gamie marki Mercedes. Auto świetnie nadaje się do jazdy po mieście.
Niestety model tych aut nie zalicza się do niezawodnych, ze względu na ciasno opakowane podzespoły. Podczas wymiany części w autach klasy A, potrzebny demontaż innych elementów.
Kupując oryginalne części Mercedes oraz wymiana części w warsztacie wiąże się ze sporami kosztami, głównie przez budowę tych aut.

Toyota yaris

To idealna propozycja dla osób szukających taniego auta do jazdy po mieście, ale również dobrze się sprawdzi jako pierwszy samochód dla nowych klientów. Zachowując odpowiednie zasady podstawowej obsługi, możemy się dłużej cieszyć autem w dobrym stanie technicznym, przez co nie nadwyręży budżetu domowego. Podstawowym wyposażeniem aut 3 generacji Toyoty yari s są; poduszki powietrzne, system ABS, elektrycznie sterowane szyby. W bogatszych wersjach mamy do dyspozycji dwustrefową klimatyzację, ESP, ASR, kamerę cofania.

Hyundai i10

Te modele posiadają dynamiczny silnik, który może przynieść satysfakcje z osiągów podczas codziennej jazdy. Auto występuje we wersji silnikowej 1.2 o mocy 87 KM. Samochód może się pochwalić dobrze wykonanym wnętrzem, kolor tapicerki komponuje się z kolorem plastiku kokpitu. Ze względu na solidne wykonanie, ciekawy design, ten koreański model aut może konkurować z droższymi europejskimi modelami aut z tej samej gamy. Średni spalanie wynosi 5,1 l na 100 km. Na rynku wtórnym jednak jest dość niewielki wybór tego modelu aut Hyundai.