Ranking małych samochodów miejskich 2021

Podczas jazdy po mieście dobrze sprawdzają się niewielkie samochody, którymi łatwo manewrować i zmieścić się niejednokrotnie w ciasne miejsca parkingowe. Jakie są najlepsze małe auta miejskie? Przed tobą małe auta miejskie ranking w 2021 roku.

Fiat 500

Auto Fiat 500 jest małe, przez co wygodnie można podróżować nim tylko w dwie osoby. Nie każdemu to jednak przeszkadza, jeśli auto służy nam wyłącznie do dojazdów do pracy i parkowania na często przepełnionym parkingu. Posiada trwały silnik i zabezpieczenie, przez co raczej nie zdarzają się wielkie awarie, które unieruchomiłyby samochód. Czasem pojawiają się drobne naprawy, ale nawet jeśli trzeba coś wymieniać, części, nawet fabryczne, zwykle nie są drogie.

Toyota Yaris 2020

Toyota Yaris to auto, którego wielu osobom nie trzeba przedstawiać. Znają ją choćby kursanci przygotowujący się do egzaminu na prawo jazdy. Przez wiele lat służyła w Polsce jako auto do zdawania egzaminów, dopiero kilka lat temu Hundai zastąpił je w tej roli. Auto jest stosunkowo ekonomiczne, łatwo się je prowadzi i manewruje, co z pewnością zachęca kierowców do wyboru takiego pojazdu. Nowa Toyota Yaris 2020 jest samochodem hybrydowym. Wersja 1,5 hybrid spala od 3,8 do 4,9 litra paliwa na 100 km i rozpędza się do setki w mniej niż 10 sekund. Cena nowego samochodu sięga 78 tysięcy złotych.

Peugot 207

Również Peugot 207 jest dość popularnym autem, które sprawdza się podczas jazdy po mieście. Najlepsze modele to benzynowe z paskiem rozrządu, choć oczywiście można je doposażyć o instalacje LPG.

Volkswagen Polo V

Niemieckie auta słyną z dobrej jakości. Dobrze sprawdzają się polo z benzynowym silnikiem. Nie mają wprawdzie w środku dużo miejsca, ale za to spore szyby i tylne okienko, przez co zapewniają kierowcy dobrą widoczność.

Opel Corsa

Kolejny przedstawiciel niemieckiej motoryzacji to auto znane na rynku od wielu lat. W środku jest wygodne, posiada właściwie wszystko, co powinno mieć solidne auto do jazdy po mieście. Kiedy szukamy dobrej sztuki, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na korozję progów i tylnych drzwi w wersji 5-drzwiowej. Jeśli jej nie ma, można dalej oglądać samochód.

Zalety małych aut

W mieście często trzeba manewrować w ciasnych miejscach czy parkować. Z tego powodu niewielkie samochody sprawdzą się w mieście w sposób wręcz idealny. Ze względu na niewielkie rozmiary, auta są lekkie i mają małe silniki, przez co też mało palą. W przypadku codziennych dojazdów do miejsca pracy ma to spore znaczenie.

Małe auta miejskie używane

Samochód prosto z salonu nie powinien się psuć, choć nie każdego stać na nowiutki model bez zaciągania kredytu. Na szczęście wiele osób z różnych powodów decyduje się sprzedać samochód, z którego wcześniej korzystali. Kupując auto, należy zachować ostrożność, spytać o ostatnie naprawy serwisowe, szwankujące elementy i koniecznie przejechać się oferowanym samochodem. Przeważnie do auta używanego trzeba dołożyć trochę pieniędzy na naprawy, ale jeśli trafimy na względnie porządny egzemplarz, będziemy długo cieszyć się z jazdy.