Naprawa samochodów a kody PKD

Skitterphoto / Pixabay

Wstęp o kodach PKD

Lista kodów PKD (czyli Polskiej Klasyfikacji Działalności) pojawiła się w Polsce 24 grudnia 2007 roku. Została ona stworzona w ramach tak zwanej “Operacji 2007” a organem za to odpowiedzialnym była Polska Rada Ministrów. Lista ta jest bardzo gdyż składają się na nie Sekcje zaczynające się na literę A a kończące aż na literze U. Pełen wykaz sekcji i przypisanych do nich branż działalności gospodarczej bez najmniejszego trudu zajdziemy na stronie internetowej Rady Ministrów. Strona jest sprawna, czytelna, dostępna dla wszystkich, w każdej chwili.

 

Jeśli chcemy przyspieszyć proces wyszukiwania lepiej skorzystać z wyszukiwarki kodów PKD, także będących częścią strony Rady Ministrów. To bardzo skuteczne, łatwe w obsłudze, bardzo polecane narzędzie. Wystarczy wpisać  rodzaj branży – a ukaże się jej kod. Lub wpisać kod by zobaczyć nazwę branży.
Kod PKD to zestaw pięciu znaków. Czasem rodzaj prowadzonej przez nas działalności wydaje się nieoczywisty – jak na przykład naprawa samochodów. Lecz i on znajduje się na takiej liście. W przypadku pkd naprawa pojazdów samochodowych będzie to Sekcja G listy kodów PKD.