Podłoga na jachcie – z czego może być wykonana

Pexels / Pixabay

Wodny wypoczynek na jachcie lub wyprawa na żagle to bardzo popularny sposób spędzania wolnego czasu, szczególnie wiosną i latem.
Na tego typu aktywność może sobie pozwolić coraz więcej Polaków. Wbrew pozorom, taka rozrywka wcale nie musi wiele kosztować. Ważnym elementem każdej łodzi czy żaglówki jest pokład. Podłoga musi być wytrzymała i odporna na pogodę. Niekoniecznie musi jednak być wykonana z prawdziwego drewna, na rynku bowiem znajdziemy również zamienniki wysokiej jakości, w korzystnej cenie. Takie zamienniki znajdują bardzo szerokie zastosowanie.
Permateek to brytyjska firma powstała w 2003 roku. Zajmuje się tworzeniem profili drewnopodobnych oraz paneli syntetycznych, które z powodzeniem można wykorzystać na jachcie czy żaglówce.

Zalety systemu

System Permateek posiada liczne zalety przez co cieszy się ogromnym uznaniem klientów w wielu krajach. Dzięki zastosowaniu odpowiednio opracowanego i odpornego na promieniowanie UV PVC jest to system długowieczny. System jest wytrzymały na niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz działanie wody morskiej. System posiada niski koszt utrzymania ponieważ odchodzi tutaj koszt regularnego cyklinowania i olejowania a czystość na pokładzie zapewnimy zwyczajną wodą z mydłem. Instalacja paneli nie wymaga wiele czasu. Również cena tego systemu jest konkurencyjna w stosunku do systemów wykonanych z naturalnego drewna. System wykonany jest z elementów wysokiej jakości a jego elastyczność sprawia, że znajduje zastosowanie w każdej jednostce. Ma bardzo dobre właściwości antypoślizgowe. Panele wykonywane w ramach systemu są wysokojakościowe i z najwyższą starannością.

Zastosowanie systemu

System Permateek ma bardzo szerokie zastosowanie. Dzięki swoim zaletom jest on stosowany również w branży budowlanej i wykończeniowej. Można go zastosować jako element podłóg w łazienkach, w saunach, na basenach, wykończenie schodów, tarasów i balkonów, ogrodzeń albo jako okładzina stołów.
Głównym zastosowaniem tego systemu są jednak łodzie, jachty, żaglówki, barki turystyczne.