Lokalizator GPS do każdego rodzaju pojazdu – sprawdź moduły IKOL!

Czy każdy rodzaj pojazdu może zostać wyposażony w lokalizator GPS? Okazuje się, że tak – potrzeba tylko odpowiednio dostosowanych modułów! W tym artykule prześledzimy lokalizatory z oferty IKOL – 6 różnych urządzeń, które są w stanie monitorować właściwie każdy rodzaj pojazdu i nie tylko! Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy do lektury!

IKOL GO – podstawowy lokalizator GPS z możliwością dodatków!

Lokalizator IKOL GO to najbardziej podstawowy moduł, który jest dostosowany do poszerzania o dodatkowe funkcje. Może być stosowany w dowolnym pojeździe, z którego będzie mógł pobrać zasilanie, czyli samochodach osobowych, autobusach, ciężarówkach, traktorach czy maszynach budowlanych. Jego instalacja jest niezwykle prosta i sprowadza się do podpięcia 3 kabli do pojazdu.

IKOL CAN – szczegółowy monitoring GPS

Wśród lokalizatorów GPS IKOL CAN wyróżnia się bardzo wieloma informacjami, które pobiera bezpośrednio z szyny CAN w pojeździe. Przez szynę przepływają wszystkie dane z czujników, masz więc dostęp do takich informacji jak poziom paliwa, zamknięte drzwi, zapięte pasy czy temperatura w pojeździe. Urządzenie jest dedykowane tym samym pojazdom, co IKOL GO. Jego instalacja jest jednak bardziej skomplikowana i wymaga inwazyjnego dostania się do szyny CAN. W zależności od marki i modelu samochodu, różnią się także zbierane dane – niektóre mają większy, a niektóre mniejszy zakres.

IKOL OBD – kilkusekundowa samodzielna instalacja

Zależy Ci na szybkiej i „bezbolesnej” instalacji lokalizatora GPS? A może masz kilka aut, miedzy którymi chcesz wymieniać moduł? Właśnie na takie okazje został stworzony IKOL OBD, który wystarczy włożyć do gniazda diagnostycznego w aucie, a następnie można z niego w pełni korzystać za pomocą aplikacji mobilnej. Przełączenie lokalizatora pomiędzy pojazdami również nie sprawia problemu – wystarczy wyjąć go z jednego auta i włożyć do innego. Dzięki szerokiej gamie raportów i alertów każdy użytkownik będzie w pełni zadowolony z IKOL OBD.

IKOL QUICK – szybkie podłączenie, wielkie możliwości

Jeśli jednak chcesz lokalizator GPS, który nie będzie tak bardzo „na widoku”, z pewnością spodoba Ci się IKOL QUICK. Jego montaż jest tak prosty, że również można przeprowadzić go samodzielnie, odpadają więc koszty instalacji. Moduł montuje się bezpośrednio na akumulatorze poprzez poluzowanie dwóch śrub, podłączenie kabli, a następnie dokręcenie śrubek.

Z uwagi na niewielki rozmiar oraz stopień ochrony IP67, IKOL QUICK znajdzie zastosowanie w wielu pojazdach. Są to: samochody osobowe oraz floty, auta ciężarowe, busy, traktory, maszyny budowlane, jednoślady, quady oraz łodzie. Za szerokim wachlarzem stoi również wiele dostępnych informacji, które można wygenerować w raportach oraz niezastąpione alerty, które informują i bieżącym stanie pojazdu.

IKOL MOTO – stworzony dla jednośladów

Natomiast lokalizator IKOL MOTO został stworzony z myślą o lokalizacji GPS tylko jednej kategorii pojazdów – jednośladów. Będą to jednak nie tylko motocykle, ale też motorowery, skutery oraz elektryczne hulajnogi i rowery. Moduł zdecydowanie wyróżnia się niewielkim rozmiarem oraz poborem prądu (nie rozładuje akumulatora) oraz odpornością na warunki atmosferyczne (stopień ochrony IP67. Jest więc gotowy na większe zabrudzenia, gdy przyjdzie Ci jechać jednośladem w deszczu lub przez błoto.

IKOL AERO – monitoruj w przestworzach!

Ostatni z przedstawianych lokalizatorów GPS zdecydowanie wyróżnia na tle reszty, ponieważ monitoruje… samoloty! Jest on idealnym rozwiązaniem dla szkół, które uczą latać oraz dla prywatnych właścicieli. IKOL AERO zbiera takie informacje jak trasa lotu, wysokość oraz dokładne dane na temat startu i lądowania maszyny, które w zależności od potrzeb można skonfigurować tak, aby pokazywały dane włączenia i wyłączenia silnika. Na podstawie tych informacji można wygenerować raport i np. sprawdzać postępy kursantów lub kontrolować czy samoloty są używane zgodnie ustaleniami.

Wybierz swój lokalizator GPS!

Jak więc widać lokalizatory GPS od IKOL znajdą zastosowanie w niemalże każdym typie pojazdu. Ich szerokie zastosowania oraz przetwarzanie ogromnej ilości informacji z pojazdu sprawiają, że są to jedne z najlepszy modułów na rynku. Po więcej informacji serdecznie zapraszamy na stronę ikol.pl.