Czym dostać się na lotnisko Balice?

Lotnisko Balice to popularny punkt na mapie Krakowa. Wybierając się na urlop lub w podróż służbową z pewnością zastanawiasz się, czym najwygodniej dostać się na miejsce. Liczy się punktualność oraz przestrzeń na bagaż. Z uwagi na to, że lotnisko jest oddalone od centrum Krakowa, droga do tego punktu może zająć sporo czasu, zwłaszcza gdy startujesz z drugiego końca miasta. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, jak najlepiej dostać się na lotnisko!

Taksówką na lotnisko – pewny, wygodny i szybki przejazd

Pierwszym wyborem osób podróżujących samolotem jest dojazd na miejsce taksówką. I nie ma w tym nic dziwnego. Taksówka to wygodny i komfortowy środek transportu, którym można przewieźć nie tylko pasażerów, ale także bagaż i zwierzęta. Jazda TAXI ma także tę zaletę, że nie trzeba samodzielnie prowadzić pojazdu w stresie przed odlotem. Taksówki dostępne są o każdej porze dnia i nocy, dzięki czemu można skorzystać z nich nawet o nietypowych godzinach. Jednym z popularnych przewoźników jest Radio Taxi Kraków. Kursy na lotnisko Balice można zamówić z wyprzedzeniem, by uniknąć niepotrzebnych nerwów – zwłaszcza gdy planujesz podróż w godzinach szczytu.

Wyjazd własnym samochodem na lotnisko – parking Balice

Jeśli chodzi o przejazd samochodem prywatnym, podróżni wybierają zwykle jedną z dwóch opcji: skorzystanie z własnego pojazdu lub z przysługi znajomych. Gdy jedziesz na lotnisko autem osobowym, musisz skorzystać z parkingu. W tym przypadku należy rozważyć dwie opcje: parking na postój krótkoterminowy i długoterminowy, które różnią się ceną i lokalizacją. Parking przygotowany do zostawienia lub odebrania pasażerów znajduje się przy trasie dojazdowej do terminalu (tam też parkują taksówki na lotnisko Balice), a więc umożliwia wygodne przetransportowanie bagażu. Z kolei na dłuższy czas można zaparkować auto na parkingu wielopoziomowym i terenowym. Koszt uzależniony jest od czasu trwania postoju. Zdecydowanie najwygodniejszym sposobem  dotarcia na lotnisko Balice jest skorzystanie z taksówki. Doświadczony kierowca szybko, sprawnie i bezpiecznie zawiezie Cię na miejsce, a Ty nie będziesz musiał martwić się o parkowanie własnego samochodu w czasie nieobecności. Zaufaj profesjonalistom i zamów taksówkę, aby zdążyć na samolot bez niepotrzebnego stresu.