Gęsta broda

zeradodich / Pixabay

Dla wielu mężczyzn gęsta i ciemna broda jest wyznacznikiem siły i męskości, dlatego też tak bardzo starają się aby osiągnąć pożądany efekt. Jednak dużo mężczyzn ma z tym problem, zazwyczaj z powodu zaburzeń hormonalnych lub z powodów genetycznych. Tempo wzrostu zarostu na twarzy zależy indywidualnie od poziomu testosteronu w organizmie mężczyzny.

Zagęszczanie zarostu to szczególnie zadbanie o swoją cerę. I to bardzo ważne, ponieważ włosy na twarzy są w relacji bezpośredniej z całym ciałem i skórą. Aby zaraz miał doskonałe podłoże, należy odpowiednio dbać o cerę, nawilżając ją, a także dbając o nią od wewnątrz, na przykład dbając o to aby w codziennej diecie nie zabrakło produktów bogatych w białko.

Przy zapuszczaniu brody bardzo ważna jest cierpliwość, ponieważ zazwyczaj procesowi wzrostu brody towarzyszy dyskomfort spędzenia. Można to zwalczyć poprzez korzystanie ze specjalnych olejków które zmniejszają włosy, działają kojąco na skórę.

Także bardzo ważną rzeczą w zapuszczaniu pięknej i okazałej brody, jest dbanie o nią poprzez wyczesywanie martwego naskórka i pobudzanie wytwarzania sebum, a także można wspierać się dodatkowo witaminami szczególnie tymi z grupy A, B,C i E.