Transport drobnicowy

HesselVisser / Pixabay

Firmy transportowe oferują nie tylko transport towarów firm, często zajmują się przewozem ładunków drobnicowych. Ładunek drobnicowy jest niewielki, różnych kształtów, w różnych opakowaniach. Takie towary mogą być pakowane w kartonach, skrzyniach, workach, beczkach itp. Cechą tęgiego transportu są różne rozmieszczenie odbiorców towaru.

Co możemy przewieść

Wedel przepisów tak jak w każdym rodzaju ładunków, występują pewne ograniczenia. Podczas transportu drobnicowego nie można przewozić towarów, które wymagają specjalnego transportu np. rośliny, zwierzęta, wyroby farmaceutyczne. Ten rodzaj transportu ze względu na swój stopień skompilowania wymaga działań z dbałością o każdy szczegół. Tak, aby cały proces transportu mógł się odbyć bezpiecznie i na czas. Podczas transportu firma przewozowa na swojej trasie może zabierać dodatkowy towar. Ze względu na to, że podczas transportu drobnicowego przewożone są towary o różnych kształtach i opakowaniach, są one bardziej narażone na zniszczenia. Najczęstsze zagrożenia uszkodzenia mechaniczne, chemiczne, fizyczne, biologiczne. W tym rodzaju transportu kluczową funkcję spełnia ubezpieczenia, odpowiednie opakowania i oznakowania towaru, odpowiednio zabezpieczony samochód w środku. Zaletą takiego przewożenie towarów jest relatywnie niższa cena niż w przypadku trakcyjnego transportu ładunków. Mamy większą płynność w terminie dostawy towaru. W przypadku wystąpienia nadwyżek towaru nie musimy się martwić jego magazynowaniem, możemy zamówić transport drobnicowy. Jednak proces takiego przewozu towarów jest dość czasochłonny, ponieważ wymaga przeładowania i wyładowania.

Dodatkowe usługi

Firmy transportowe ustalają cennik takiego transportu w zależności do rozmiaru towaru, wagi. Profesjonalna firma transportowa powinna posiadać magazyny konsolidacyjne, z których będą prowadzone regularne wysyłki towarów. Istnieją również firmy, które poza transportem w swojej ofercie posiadają również usługi kurierskie. Solidna firma powinna zapewniać dodatkowe usługi, aby zapewnić spokój ducha swoim klientom m.in. dedykowane dostawy, spersonalizowane dostawy, dostawa o umówionej porze. Wiele firmy zajmuje się transportem drobnicowy z Chin do Polski. Do wagonów pociągów pakowane są różne rodzaju towary drobnicowe. Import towarów z Chin do Polski zajmuje kilka tygodni.

 

Artykuł powstał dzięki Kartrans