Zdrowa i prosta dieta

RitaE / Pixabay

Zdrowa dieta nie musi być bardzo skomplikowana. Może ją stosować każdy z nas bez praktycznie żadnego wysiłku. Wystarczy, że wyrobimy sobie dobre nawyki żywienie, a nigdy nie będziemy musieli nigdy stosować diety odchudzającej.

Jak jeść zdrowo każdego dnia?

Starajmy się wybierać owoce i warzywa sezonowe. Dzięki temu dostarczymy do naszego organizmu mnóstwo witamin i minerałów, a do tego zaoszczędzimy sporo pieniędzy. W sezonie warto mrozić owoce, takie jak truskawki czy maliny. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się ich smakiem w środku zimy za przysłowiowe grosze. Możemy też zrobić przetwory, na przykład ogórki czy kapustę kiszona. Do pracy zabierajmy zdrowe drugie śniadanie. Idealnie sprawdzi się smaczna i szybka sałatka przygotowana z sezonowych warzyw.

Róbmy świadome zakupy. Unikajmy fast foodów, słodyczy czy napojów gazowanych. Znajdziemy w nich mnóstwo cukru i konserwantów. Nie oznacz to, że musimy rezygnować ze wszystkich kulinarnych przyjemności. zamiast zwykłych batoników wybierajmy czekoladę dobrej jakości, orzechy, suszone owoce. Możemy też upiec ulubione ciasto. Wtedy będziemy mieli całkowitą pewność co do składu takiego deseru.